تبلیغات
l

کمک و رهایی هنوز دیر نیست - شهامت تغییر و صبر
لطفا" در صورت امکان نظرات خودتان را در یک نظر سنجی راجع به مطالب وب بدهید

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

محصولات ویژه

شهامت تغییر
«خداوندا، آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم،  شهامتی تا تغییر دهم آنچه را که می‌توانم و دانشی که تفاوت آن دو را بدانم.»

دعای آرامش
بهبودی مستلزم تغییر است و تغییر به معنای متفاوت انجام دادن کارهاست. مسئله این است که بسیاری از ما در برابر انجام کارها به شکلی متفاوت مقاومت میکنیم؛ کاری که انجام میدهیم ممکن است مؤثر نباشد، اما حداقل با آن آشنا هستیم. قدم نهادن به اقلیم ناشناختهها، شهامت میطلبد. چگونه این شهامت را به دست آوریم؟  
میتوانیم در جلسات NA به اطراف خود نگاه کنیم. مشاهده میکنیم افرادی که به نیاز خود به تغییر پی بردهاند، چه کاری انجام دادهاند و چه کسی این کار را به طور موفقیتآمیز انجام داده است. این کار نه تنها ترس ما را از اینکه هر نوع تغییری منجر به فاجعه میشود، کاهش میدهد، بلکه ما را از تجربه آنها درباره اینکه چه کاری مؤثر است، بهرهمند میسازد و ما میتوانیم از این تجربه، استفاده کنیم.   
به تجربه بهبودی خود نیز میتوانیم نگاه کنیم. حتی اگر این تجربه تاکنون به قطع مصرف مواد محدود شده است، تا اینجا هم تغییرات مفید بسیاری در زندگی خود ایجاد کردهایم. در هر جنبهای از زندگی خود که قدمها را به کار گرفتهایم، همواره تسلیم را بهتر از انکار و بهبودی را ارجحتر از اعتیاد یافتهایم.   
تجربه خود ما و تجربه دیگران در NA به ما میگوید که "تغییر آنچه که میتوانم" بخش بزرگی از کل فرآیند بهبودی است. قدمها و تمرین و به کارگیری آنها جهت و شهامت لازم برای تغییر را در اختیار ما قرار میدهد. چیزی نیست که از آن بترسیم.

فقط برای امروز:  از تغییر استقبال میکنم. با کمک نیروی برتر خود، شهامت لازم برای تغییر چیزهایی را که میتوانم، به دست میآورم. 
فروتنی وروشن بینی دریچه بسته
افکارمان را گوشوده وما را
آموزش پذیر می سازد به دیگران 
اجازه می دهیم تجربیات 
ارزشمند خود را در اختیارما
قرار دهند
باید مراقب باشیم که اشتباهاً و ناخودآگاه به دنبال انطباق خواست نیروی‌برتر با خواست خود نباشیم. 
مثل زمان‌هایی که با افرادی مشورت می‌کنیم که همان چیزی را بشنویم که منتظر آن هستیم. این اتفاق معمولاً آهسته و نامحسوس ایجاد می‌شود. بدون اینکه متوجه شویم، دوباره در ورطه خودمحوری و سوءاستفاده برای رسیدن به مقاصد خود قرار می‌گیریم. 
وقتی برای مجاب کردن دیگران بیش از حد تلاش می‌کنیم، بر خواسته خود اصرار داریم، مشورت نمی‌کنیم و برای منطقی نشان دادن اعمال خود از توجیه و بهانه استفاده می‌کنیم در حال تطبیق اراده خداوند با اراده خود هستیم.

ما هر شب قبل از خواب جزئیات آن روز را مرور و بررسی میکنیم:

۱- آیا خشمگین، خودخواه، نادرست و یا وحشتزده بوده ایم؟

۲- آیا معذرتی بدهکاریم؟

۳- آیا مطلب ناگفته ای داریم که باید با شخص دیگری درمیان بگذاریم؟

۴- آیا با همه مهربان و با محبت بوده ایم؟

۵- آیا کاری بود که بهتر می توانستیم انجامش دهیم؟

۶- آیا فکرمان در بیشتر مدت روز به خودمان مشغول بوده است؟

۷- آیا در فکر کمک به دیگران و خدمت به زندگی بوده ایم؟

ما در عین حال باید مراقب باشیم که به ورطه نگرانی، پشیمانی و خاطرات بیماری نیفتیم، زیرا باعث خنثی شدن تاثیر ما در کمک به دیگران خواهد شد، پس از مرور جریانات روز از خدا طلب بخشش می کنیم و در مورد تصحیح اقدامات خود جویای راهنمایی می شویم.
:: مرتبط با: اصول روحانی , فقط برای امروز ,
:: برچسب‌ها: شهامت تغییر و صبر , ورطه خودمحوری و سوءاستفاده , فروتنی وروشن بینی , انکار و بهبودی , آموزش پذیر , تصحیح اقدامات , خنثی شدن ,
:: لینک های مرتبط: کمک و رهایی کانال تلگرام ,
ن : محمد یحیی (ص )
ت : چهارشنبه 29 شهریور 1396
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
< ><>